تولید ویژه برنامه سالگرد تاسیس سنندج

(ساڵیادی دامەرزاندنی سنە)​​

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج از تولید ویژه برنامه « ساڵیادی دامەرزاندنی سنه» خبر داد و گفت: این ویژه برنامه که با هدف یادآوری ثبت روز سنه در تقویم محلی تولید شده به مدت چهار شب در اردیبهشت ماه امسال با رویکرد شهرخلاق موسیقی از شبکه استانی پخش می‌شود. با برگزاری جلسات مختلف با اساتید و فرهیختگان عرصه فرهنگ و هنر در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر و بخش‌های مختلف بالاخره با توجه به بررسی موضوع از منظرهای مختلف تاریخ تاسیس سنندج در سایت فعلی، توسط سلیمان‌خان اردلان در روز ۶ اردیبهشت سال ۱۰۱۶ را به عنوان روز سنه انتخاب و با مصوبە شورای فرهنگ عمومی استان در تقویم محلی به ثبت رسید. چهار شب ویژه برنامه با عنوان « ساڵیادی دامەرزاندنی سنه» در موزه حبیبی سنندج تولید و هم‌اکنون مشغول مونتاژ آن هستیم.
شهردار سنندج در پیامی فرا رسیدن روز ” سنه ” روزی که فرصت مناسبی برای احیاء آداب و سنن گذشتگان و معرفی مشاهیر و مفاخر کرد به نسل های امروزی است را به فال نیک می گیریم.
فرماندار سنندج در پیامی روز سنه را تبریک گفتند:
متن پیام:در کشاکش دهر و زایش‌های روزگار در ۳۰ ذی العـقـده ۱۰۴۶ هجـری قـمـری بـه دستور شاه صفی و توسـط سلیـمان خان اردلان با انتقال مرکز حکومتی ایالت کردستان از قلاع زلم، مریوان، حسن آباد و پالنگان بە «سنەدژ»، شهر سنندج بنا نهادە شد، روزی که برابر با ۶ اردیبهشت ۱۰۱۶ هجـری شـمسی است. به عنوان خدمتگزار مردم شریف شهرستان سنندج، این مناسبت که با آغاز ماه رمضان امسال مصادف است را صمیمانه تبریک می‌گویم و آن را گرامی و ارجمند می‌دارم.

کلیه حقوق این پرتال برای

سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی

شهرداری سنندج محفوظ است.

طراحی: سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری سنندج، واحد انفورماتیک