جشنواره بین اللملی تکنوازی "ئاویه ر"

جشنواره بین اللملی تکنوازی "ئاویه‌ر"
شهرداری سنندج، شهر خلاق موسیقی یونسکو با همت جمعی از هنرمندان و اساتید موسیقی شهر سنندج در نظر دارد جشنواره بین المللی تکنوازی را برگزار نماید.
شایان ذکر است که هر دوره از برگزاری جشنواره به یک ساز تخصصی اختصاص می یابد. در این جشنواره همه نوازندگان سراسر جهان می توانند شرکت کنند و به اجرای ساز تخصصی خود بپردازند. در اولین دوره برگزاری این جشنواره، ساز نرمه نای ( دودوک، بالابان و ... ) در نظر گرفته شده است و طی فراخوانی از همه نوازندگان ایران و جهان و شهرهای خلاق شبکه دعوت به عمل آمده است تا در این جشنواره شرکت کنند.
هدف از اجرای این فستیوال انتقال تجارب و دانش موسیقایی ملل مختلف با همدیگر است و معرفی هر چه بیشتر هنرمندان و نوازندگان موسیقی کوردی در سطح ملی و بین اللملی است. اهداف فستیوال در راستای تقویت روابط فرهنگی و گفتگوی فرهنگی بین ملت ها و فرهنگ ها عنوان شده است. شهرداری سنندج به همراه انجمن موسیقی کردستان، دانشگاه کردستان، موسسه آموزش عالی توسعه دانش و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزارکنندگان این رویداد هستند.
علاقمندان به شرکت در اولین فصل جشنواره "ئاویه‌ر" که این دوره با محوریت ساز نرمه نای است تا 31 شهریور ماه 1400 فرصت دارند تا نمونه آثار خود را به دبیرخانه شهرخلاق سنندج از طریق آدرس ایمیل شهر خلاق سنندج که بر روی پوستر و فرم درخواست درج شده، ارسال فرمایند.
موعد بررسی و داوری آثار تا تاریخ 30 مهر می باشد.
تاریخ برگزاری اختتامیه فستیوال 8 آبان 1400 مصادف با سی ام اکتبر سالگرد الحاق سنندج به شبکه شهرهای خلاق یونسکو می باشد و به دلیل شرایط پاندمی این فستیوال به صورت مجازی و آنلاین برگزار می گردد.

اعلام مهلت تازه برای ارسال آثار به فستیوال بین المللی "ئاویه ر"

بر اساس تصمیم کمیته علمی جشنواره در خصوص فستیوال بین المللی "ئاویه ر"، مهلت تازه ارسال آثار هنرمندان به دبیرخانه جشنواره تا ۱۵ اکتبر تمدید گردید. خواهشمند است ضمن اطلاع رسانی، تاکید فرمائید ضمن مراجعه به وب سایت های ذیل نسبت به مطالعه فراخوان و تکمیل فرم درخواست و ارسال نمونه اثر به ایمیل شهر خلاق سنندج تا تاریخ فوق اقدام نمایند. ما دوست داریم شاهد مشارکت همه شهرهای خلاق در این رویداد تازه باشیم.
دبیرخانه فستیوال

کلیه حقوق این پرتال برای

معاونت فرهنگی و امور اجتماعی

شهرداری سنندج محفوظ است.

طراحی: معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج، واحد انفورماتیک