برگزاری سی و یکمین دوره جشنواره استانی تئاتر کردستان

سی و یکمین دوره جشنواره استانی تئاتر کردستان به دبیری مهندس حشمت الله صیدی شهردار سنندج وقائم مقام دبیرجشنواره دکترسرکه وت نجفی و دبیراجرای آقای کورش احمدی به صورت مجازی از دوشنبه اول دی ماه اجراهای خود را با ۱۸ گروه شرکت کننده آغاز کرد و طی احکامی جداگانه باقر سروش، سعدی محمدی، ابراهیم کاظمی، مازیار قبادی، دنیا گفتاری را به عنوان داوران جشنواره تئاتر استان معرفی نمود و روز چهارشنبه با معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف ۹ اثر از شهرستان های سنندج، سقز، بانه، مریوان، بیجار، قروه و دیواندره بکار خود پایان داد.
دراین دوره از جشنواره به دلیل پاندمی کرونا در کردستان به صورت مجازی برگزار گردید و داوران جشنواره آثار را به صورت زنده و بدون حضور تماشاچیان با توجه به اولویت اصلی حفاظت از جان هنرمندان و مردم به منظور جلوگیری از شیوع کرونا در میان هنرمندان داوری نمودند.
لوح سپاس ویژه سی و یکمین دوره جشنواره استانی تئاتر کردستان به فرزین رضاعی رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به نمایندگی از خانواده بهداشت و درمان استان تقدیم شد.  
رای هیات داوران در بخش آفیش و بروشور به شعیب مکتبداری با نمایش روییدن از سنندج و در بخش طراحی لباس با توجه به 3 کاندیدا ، به نیما ایمانزاده برای نمایش باب بارا برگزیده شدند.  
در بخش طراحی صحنه با توجه به چهار کاندیدا ، شعیب مکتبداری با نمایش روییدن از سنندج با رای هیات داوران به عنوان برگزیده انتخاب شد.  
در بخش بازیگری از لیلا عزیزپور بازیگر نمایش یک زندگی بهتر از سقز و بنیامین احمدی بازیگر نمایش خوکدانی از دیواندره بطور ویژه تقدیر شد.بخش بازیگری زن در این دوره از جشنواره با حضور پنج کاندیدا ، با رای هیات داوران بطور مشترک میدیا ذاکری بازیگر نمایش خون منتشر از بیجار و پریسا قلی پور بازیگر نمایش روییدن از سنندج به عنوان برگزیده انتخاب شدند.  
بخش بازیگری مرد با پنج کاندیدا ، تقدیر هیات داوران به سهند تورانی بازیگر نمایش روییدن از سنندج تقدیم شد و ایوب طالب پور برای نمایش خون منتشر شد به عنوان بازیگر برگزیده انتخاب گردید.  
بخش نویسندگی در این دوره از جشنواره هم سه کاندیدا داشت که با رای هیات داوران از شعیب مکتبداری نویسنده نمایش روییدن از سنندج تقدیر و صابر دلبینا نویسنده نمایش خون منتشر برگزیده این بخش شد.  
بخش کارگردانی با حضور ۶ کاندیدا ، با رای هیات داوران از شعیب مکتبداری کارگردان نمایش روییدن از سنندج تقدیر و نیما ایمانزاد کارگردان نمایش  باب بارا از سنندج برگزیده شد. 
با رای هیات داوران نمایش های باب بارا به نویسندگی و کارگردانی نیما ایمانزاده و روییدن به نویسندگی و کارگردانی شعیب مکتبداری از سنندج به جشنواره بین المللی فجر معرفی شدند.
در اختتامیه مراسم از طرف گروه نمایش خون به پاس حمایت های بهمن مرادنیا استاندار کردستان از تئاتر و فعالیت‌های فرهنگی و هنری جایزه ای اهدا شد.لازم به ذکراست در این جشنواره گروه های نمایشی شرکت کننده نمایش های خود را به صورت آنلاین از طریق فضای مجازی پخش نمودند که با استقبال بالغ بر 5 هزارنفری روبروشد.

کلیه حقوق این پرتال برای

سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی

شهرداری سنندج محفوظ است.

طراحی: سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری سنندج، واحد انفورماتیک